Židovský hřbitov Hřivčice
Navštivte jeden z největších židovských hřbitovů v severních Čechách
Home page

Jak se dostat k židovskému hřbitovu?

srpen 2016

mapa Židovský hřbitov se nachází zhruba 1km jižně od obce Hřivčice, asi 500m od obecního hřbitova.

Odkaz na mapu

Cesta od Vrbna nad lesy začíná na rozcestí silnic na Týnec a Donín směr do obce. Pěšky cca. 1km.

Odkaz na historickou mapu

GPS: poloha 50°19'29.21"N 13°55'15.23"E

Vyhledávání v jízdních řádech


Dopravní spojení:

ČD: Železniční stanice Vrbno nad Lesy, (vzdálenost cca. 2.5km)
Z nádraží se vydáte do centra obce kolem fotbalového hřiště. Na návsi se nachází prodejna potravin (bývalá Jednota). Asi 100m výše je rozcestí. Na něm se nachází směrovka židovský hřbitov doleva. Vydejte se tím směrem po asfaltové cestě. Ta končí asi po 100 metrech. Pokračujte po polní cestě směrem mírně nahoru.

BUS: Autobusová zastávka Hřivčice, (vzdálenost 1.5km)
Vystoupíte u kapličky (v blízké jednotě možnost nákupu občerstvení) a vydáte se směr Peruc, na konci obce u okálů doprava a pak doleva podle směrovky asfaltovou cestou k obecnímu hřbitovu. U něj se nachází informační panel. Následuje panelová a následně kamínková cesta k židovskému hřbitovu.

AUTO: Po asfaltové silnici a následně kamínkové cestě se dá dojet kolem obecního hřbitova Hřivčice (v obci jsou směrové tabulky) až k Židovskému hřbitovu, kde je nově vybudovaný parking (za vraty). Za nepříznivého počasí se dá zaparkovat u obecního hřbitova na konci asfaltky a poté dojít pěšky cca. 500m.

KOLO: Obcí Hřivčice prochází cyklostezka č. 3035 (Peruc - Panenský Týnec -Ročov)

PĚŠKY: Do nedalekého Peruce vede červená turistická stezka č. 0323 (Louny - Slavětín - Peruc).

Od Katiperku: Doporučujeme z ní odbočit v osadě Katiperk (pod bývalou tvrzí a dnes zchátralým statkem Débeř) a pokračovat po kaménkové cestě lesem. Lesní cesta se napojí na silnici, odbočit doprava a pokračovat cca. 500m na Hřivčice.

Ze Slavětína: Druhou možností je odbočit ve Slavětíně na cestu vedoucí kolem tzv. menhiru (nejspíše ukazatel cest)a risknout to lesem přímo nahoru po neznačené cestě. Jakmile vyjdete z lesa pokračujte vizuálně směrem ke statku Milonka (bývalý prasečák) a odtud pak na Hřivčice.

Z Peruce: K židovskému hřbitovu se dá dojít i po neznačené polní cestě vedoucí +- kolem železniční trati. Začátek je na Peruci v ulici hřbitovní, tzn. od Jednoty nahoru směrem k nádraží ČD, první doprava a pak rovně až k železničnímu přejezdu u vodárny. Za ním doprava a pak stále podél trati. Na konci cesty rovně po louce cca. 200m k lesíku odkud cesta dále pokračuje. Na rozcestí je ukazatel směr Hřivčice - Židovský hřbitov.

Fotky cest k židovskému hřbitovu si můžete prohlédnout ZDE. mapka

Jak do Vrbna? Od židovského hřbitova se dá nově dojít pěšinou přes přilehlý lesík a cestu přes pole do nedalekého Vrbna nad lesy. Cesta končí přibližně ve středu obce u zrcadla na rozcestí. Ve Vrbně se nachází zastávka Českých drah i autobusů. Je tam obchod s občerstvením i restaurace. Článek o cestě na www.iperuc.cz

znak_peruc Informační středisko Peruc
Galerie U Plazíka Peruc

Další turistické informace

Ubytování:
Peruc -Hotel Oldřichův Dub
Peruc -Privat Za Dubem
Peruc -kemp Kosmík
Panenský Týnec -penzion Na Pile
Slavětín - Oáza Resort
Zichovec - Pivovarský hotel
Třebíz - Hotel Pod Sluncem